Czy offboarding może być wellbeingowy?
Czy programy outplacement powinny brać pod uwagę aktualne możliwości readaptacji uczestnika do nowych warunków, czy raczej stawiać na szybką skuteczność?
Takie pytania otwierają perspektywę szycia na miarę programów wsparcia, które prowadzimy w Transition Group, dzięki wkładowi Konsultantek Kariery: Agnieszka Jackowska, Aneta Lesiak
Jesteśmy zdania, że zbyt proste schematy pomocy w procesie wyjścia na rynek pracy nie działają na korzyść osób odchodzących i nie budują ich dobrostanu.
Nierzadko uczestnicy programów przeżywają bardzo mocny kryzys, także tożsamości zawodowej, są w poczuciu żałoby. Nierzadko towarzyszy im wypalenie zawodowe. To są uwarunkowania, które wymagają szczególnej uwagi, empatii i profesjonalnej pomocy.
Jakie więc czynniki warto brać pod uwagę już na etapie żegnania się z pracownikiem przez organizację, a także planowania i realizacji programu outplacement?
Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie w ramach porannych webinariów psychoedukacyjnych Transition Group (…gdyż Psychoedukacja to nasz KONIK
)
24 /10 (czwartek), godz. 7.45-8.45.
Sztuka rozstań, czyli wellbeingowy outplacement
Znaczenie aspektów psychologicznych w procesie offboardingu
Struktura procesu outplacement z naciskiem na wsparcie mentalne
Indywidualizacja podejścia w procesie outplacement. Czy elastyczność jest kluczem do końcowego sukcesu, którym jest zadowalająca kontynuacja kariery ?
Link do zapisów:
https://live.evenea.com/959-556-990
Zapraszam serdecznie w imieniu: Małgorzata Górska, Psycholożki, doświadczonej Szefowej HR, Agnieszka Jackowska, Aneta Lesiak, Konsultantek Kariery Transition Group.